Kalendarium historyczneHistoria naszego klubu jest jak każda historia pomieszana i poplątana. Postaram się jednak to wszystko jakoś uporządkować i poszczególne części historii dla każdego roku będę opisywał osobno aż do połączenia w jedną sprawną całość.


1997
Od początku ludzie związani z późniejszym S.W.A.T.em byli mniej lub bardziej związani z Internetem. Gdy do Internetu zaczęli zaglądać pierwsi S.W.A.Towcy, a było to już w 1997, od jakiegoś czasu istniała już lista anime-pl, która wtedy cieszyła się dobrą renomą. Tam też skierowali swe kroki Matsu i Richie. W maju tego samego roku powstała grupa usenetowa pl.rec.anime, którą w czasie wakacji znalazł Vito. Niedługo później dołączył tam też Landsil. Chwilę potem cała czwórka urzęduje na obu forach publicznych poznając się wzajemnie i wymieniając dobrami związanymi z mangą i anime.

Dodatkowo, poza siecią, formują się drobne grupki znajomych (po 2-3 osoby). Nie ma sensu wymieniać tu wszystkich, gdyż niektórzy przestali się interesować, inni znowu się wyalienowali... Wystarczy wspomnieć, iż łączenie takich drobnych grupek doprowadziło do powstania S.W.A.T.u.


1998
W lecie w Opolu doszło do spotkania Landsila z Yuumeiem (wtedy Skorpion). Po kilku spotkaniach, z których Yuumei wyniósł ogromny zasób wiadomości na temat (czytaj: przegrał kilka kaset), obydwaj doszli do wniosku, że należałoby ożywić to miasto organizując w nim pokaz anime. Po długich poszukiwaniach udało się im znaleźć niewielki klub osiedlowy "Feniks", który zgodził się użyczyć sali na próbę.

19 września odbył się pierwszy pokaz filmów anime. Pokaz zaczął się od nieprzyjemnego zgrzytu. Opiekunka sali spóźniła się, przez co rozpoczęcie pokazu przesunęło się o jakieś 15-20 minut. Pojawili się na nim wszyscy, którzy zapoczątkowali oddział opolski S.W.A.T.u oraz Richie, który został poczatkowo wzięty za Mr. Roota (faktycznie Richie jest trochę podobny).

Także 19 września odbył się pamiętny Sailor Moon Day #1. Już w pociągu poznały się ze sobą Aya, Hikaru i jeszcze parę innych osób. Na miejscu przelotnie poznały też Mirai.
Po powrocie z SMD dziewczyny spotykają się ze sobą aż w końcu trafiają też na Arka i Damiana (aka Klony). Razem powołują do życia pierwszą większą grupkę we Wrocławiu - Manga Dimmension. Spotkania odbywały się rotacyjnie po domach członków, którym akurat udało się pozbyć rodziców z domu ^_^.

Na początku października Landsil przyjeżdża studiować do Wrocławia i spotyka się z Vitem na Politechnice. Mniej więcej wtedy też narodziły się pierwsze pomysły na organizację pokazów anime na Politechnice Wrocławskiej.

17 października odbył się konwent Manga no Sekai 4, na który wspólnie pojechali Landsil, Vito i Villemo, zastając na miejscu Matsu. Powoli zacieśniają się znajomości między fanami z Opola i Wrocławia.

24 października odbył się drugi pokaz w Opolu organizowany już w składzie Landsil, Yuumei, Eriond, Villemo i Totoro zwany dalej "wielką piątką". Pokaz okazał się kompletnym niewypałem z powodu pogody.

W listopadzie Landsil, Vito i Bolid organizują pierwszy pokaz anime we Wrocławiu nazwany po prostu Anime Show. Na wypożyczonym z wielkim trudem rzutniku poleciał między innymi Ghost in the Shell. Pokaz należało zaliczyć do udanych gdyż zgromadził dobrze ponad 100 osób. Dodatkowo też po raz pierwszy i jedyny udało się wynieść rzutnik z budynku Politechniki co zakończyło się nocnym oglądaniem Whisper of the Heart w pomieszczeniach AISECu. Wtedy to też dołącza do nich Matsu zapoznając się bliżej z Vitem i Landsilem i tworząc "wielką trójkę". Od tego momentu spotykali się regularnie co tydzień na Politechnice.

5 grudnia odbył się trzeci pokaz anime w Opolu. Duet Landsil & Totoro okazał się bardzo dobrym zespołem organizatorskim, dzięki któremu trzeci pokaz znów odniósł sukces. Dzięki wspólnej pracy wielka piątka zbliżyła się do siebie i nawiązała stały kontakt. Na pokazie pojawili się także Matsu i Richie stawiając kolejne kroki na drodze współpracy międzymiastowej.

31 grudnia ekipa związana z Manga Dimmension organizuje Sylwestra u Hikaru, który staje się pierwszą(?) imprezą fanowską nie połączoną z M/A na terenie naszej działalności. Później wspólne sylwestry wejdą nam w krew, ale nie uprzedzajmy faktów...
Na sylwestrze tym pojawiło się wiele osób, które potem przewinęły się też przez historię naszego klubu. Obecni byli (kolejnośc przypadkowa): Aya, Klony, Hikaru, Ms. Capuccino i wiele innych.


1999
Na początku lutego Manga Dimmension organizuje mini-konwent na ul. Słubickiej we Wrocławiu. Na konwencie tym pojawiają się wielka trójka wraz z Bolidem. Wtedy poznają między innymi Mirai i Hikaru. Z osób wartych wspomnienia byli tam też Pułkownik i Eriond(???).

Pod koniec lutego na konwencie Animad 6, zwanym także AniPadem ze względu na przebieg imprezy, zacieśniają się stosunki między Mirai i Vitem co miało dość duże znaczenie na połączenie MD i "pre-S.W.A.T.u".

W lutym też w mailu od Matsu do Landsila po raz pierwszy pojawia się nazwa S.W.A.T. jako South-Western Anime Team

Przez pewien czas wrocławscy fani spotykają się po domach, na zasadach Manga Dimmennsion, by ostatecznie z nadejściem wiosny przenieść się do ogródka piwnego Spiża. W międzyczasie rozpada się, a raczej rozłazi, Manga Dimmension pozostawiając po sobie lukę w fandomie, którą należało czymś wypełnić.

Pokazy w Opolu straciły impet ze względu na nowego właściciela sali, który przedstawił niekorzystne warunki.
Tymczasem we Wrocławiu działalność nabiera rumieńców. W kwietniu organizowany jest Anime Show II, który cieszył się rekordową frekwencją (około 250 osób).

Nieformalnie organizacja istniała do 14 sierpnia, kiedy to na konwencie First Impakt we Włocławku doszło do oficjalnego powstania S.W.A.T.u podzielonego na dwie grupy, Oddział Wrocławski i Dywizję Opolską i rozpoczął się nowy rozdział w kontaktach między tymi dwoma miastami... Jeszcze tego samego dnia oficjalnie został dołączony Richie i tym samym powstał jednoosobowy Outpost Gliwicki.

Pod koniec roku Jeremy organizuje Sylwester grupy pl.rec.anime nazwany PRAConem, który niemal całkowicie został zdominowany przez S.W.A.T.owców, mimo że nie wszyscy byli czytelnikami tej grupy.

Strona w przygotowaniu